آیا میدانید جزیره شاتوت چیست و چگونه کار میکند ؟

راه کار شماره ۱

در این طرح مشتری کارت اعتباری مشخصی را با ارزش ریالی بیشتری نسبت به آن مبلغی که در زمان دریافت کارت پرداخت کرده است خریداری میکند و از مجموعه های عضو در این طرح به صورت رایگان خریداری میکند. 

راه کار شماره ۲

در این طرح مشتری کارت اعتباری خود را از یکی ازاعضای عضو جزیره دریافت میکند که شامل تسهیلاتی است که هر یک از اعضای شرکت کننده در طرح به کارت واریز نموده اند تا مشتری به مقدار تسهیلات موجود در کارت از آن بهره ببرد.

راه کار شماره ۳

در این طرح مشتری در قبال خرید هایی که از اعضای عضو جزیره انجام میدهد شامل تسهیلاتی میشود که قابلیت آن را به مشتری میدهد تا بتواند آن تسهیلات دریافتی را در دیگر کسب وکارهای عضو مصرف نماید.

کاربر فعال

شخصی که مهارت ارتباط با مشتریان را داشته باشد

اطلاعیه

معرفی خدماتی که به مشتریان عضو در باشگاه وفادارن ارائه خواهیم داد

تهیه فیلم و عکس

ازمشتریان وفادار و طرفدار به کسب و کارتان فیلم و عکس تهیه کنید و در محیط قرار دهید

ثبت خرید و اطلاعات

اطلاعات مورد نیازتان را از مشتری دریافت کنید تا شعبات دیگر شما یا کسب و کارهایی که با شما تشکیل یک جزیره داده اند از آن بهره مند شوند

ارتباط دوطرفه

در جزیره یا شبکه فروش بین فروشگاه ها،اطلاعات مشتری بین کاربران در کمترین زمان بروز میشود و شما به بهترین شکل میتوانید به مشتری خدمات رسانی کنید.

سوپرایز و هدیه ویژه

مشتری وفادار را در لحظاتی که انتظارش را ندارد با یک هدیه ویژه و اختصاصی سوپرایز کنید.

مشتری راضی

تنها راه موفقیت شما زمانی است که بتوانید لبخند رضایت را بر لبان مشتریان بیاورید

تبلیغات دهان به دهان

مشتری وفادار و راضی کسی است که بدون هیچ چشم داشتی و فقط بخاطر دریافت حس خوب از شما شروع به تبلیغات و معرفی شما به دوستان خود میکند.

سودآوری

سود آوری و درآمد ثابتی که از تشکیل جزایر هدفمند و باشگاه مشتریان بدست می آورید قابل مقایسه با زمان قبل از تشکیل باشگاه مشتریانتان نخواهد بود

" روابط خود را بهبود ببخشید"

گنجینه طلایی شاتوت

شاتوت مجری سرویس های مشتری مداری و پروژه های نرم افزاری