پرینتر حرارتی چیست؟

پرینتر حرارتی، پرینتری است که برچسب‌هایی با موم آب‌شده چاپ می­کند و نوارهای آن از جنس نایلون و پلی‌استر و پلاستیک است. پرینتر حرارتی برای بارکدگذاری بسیار مناسب هستند.

مزایای پرینتر حرارتی چیست؟

دوام و محو ناپذیری ، بارکدهای خوانا تر ، عمر طولانی و عدم نیاز به سرویس مداوم و شارژ ، سرعت بالا در چاپ ، هزینه پایین چاپ ، بی صدا بودن در زمان کار و پرینت ، بر طرف نمودن مشکل کمبود جا ، کاهش هزینه های جانبی

پورت های اتصال به کامپیوتر:

اکثر پرینترهای حرارتی صدور فیش با پورت های زیر در بازار موجود است که هنگاه خرید باید نوع پورت را انتخاب کنید. البته امکان تعویض پورت بعد از خرید هم وجود دارد:
پورت موازی (Parallel) : این پورت یک پورت استاندارد جهت اتصال پرینتر میباشد و از مزایای آن عدم نیاز به نصب درایور و سرعت بالای آن می باشد.
پورت سریال (COM) : از این پورت معمولا برای مسافت های بیشتر از ۱۵ متر استفاده میشود. سرعت این پورت هنگام پرینت نسبت به پورت های دیگر پایین تر است.
۳- پورت USB : مزیت این پورت وجود آن بر روی تمامی لپ تاپ ها می باشد. از این پورت معمولا در صورت عدم وجود پورت پارارل استفاده می شود. اشکال این پورت نیاز به نصب مجدد درایور پرینتر در صورت قطع و وصل کردن سیم و همچنین برد کم آن می باشد.
پورت شبکه (Ethernet) : از این پورت معمولا در محل هایی که تعداد کامپیوترها یا پرینترها زیاد است و یا فاصله پرینتر تا کامپیوتر بیشتر از ۴۰ متر است استفاده میشود. قیمت این پورت از سایر پورت ها بالاتر میباشد.
سیستم پوز فروشگاهی چیست  :
دستگاه پوز فروشگاهی  در واقع نوعی از رایانه ها  با طراحی متفاوت است و برای فضای فروشگاهی طراحی شده اند که قابلیت پشتیبانی از سیستم عامل های ویندوز را دارد.  نرم افزار های  فروشگاهی  و رستورانی بر روی آنها نصب می شود.  دستگاه های پوز  به دستگاه های جانبی دیگر مانند لیبل پرینتر و تجهیزات جانبی دیگر متصل می شوند.

مودم ارسال پیامک Gsm چیست :

  • مدیریت ارسال و دریافت اس ام اس SMSتبلیغاتی با سیستم  پیامک رسان شاتوت
  • استفاده از فکس سیم کارت با استفاده از GSM مودم
  • اتصال به نرم افزارهای  اتوماسیون اداری

کارت RFID چیست ؟

  • کارت RFID – در دنیای امروز  برای شناسایی اتوماتیک و بدست آوردن اطلاعات بدون دخالت بشر استفاده می شود.
  • به جمیع این تکنولوژی ها که برای شناسایی خودکار استفاده می شود Auto ID می گویند.
  • تاکنون تکنولوژی های گوناگونی برای Auto ID راه اندازی شده است که کارت RFID ، تشخیص صدا ، بیومتریک و … نمونه هایی در این حیطه هستند.

دستگاه کالرآیدی (Caller-ID)

دستگاه های کالر آیدی مانیتور یا مانیتورینگ اطلاعات افراد تماس گیرنده، سخت افزارهایی هستند که با اتصال به کامپیوتر و نرم افزار شاتوت ، قادر هستند شماره تلفن فرد تماس گیرنده را شناسایی کنند.
امروزه تشخیص اطلاعات فرد تماس گیرنده همواره از مباحث روز دنیای تجارت محسوب میشود و ضرورت این امر در راستای ارتقاء کیفیت خدمات به مشتریان ، از  راهکارهای موثر و مورد توجه مراکز تجاری  محسوب میشود ، بهره گیری از این دستگاه ها در محصولات ما ، باعث شده است تا مراکز استفاده کننده از نرم افزار ، خطوط تلفن خود را با استفاده از آن کنترل و مدیریت نمایند. و از طرفی علاوه بر سرعت بهتر در ارائه خدمات به مشتریان ، به مدیران این امکان را میدهد تا با تهیه گزارشات دقیق از تماس های دریافت شده از مشتریان ، اطلاعات آماری مورد نظر خود را از وضعیت تماس های ایشان بدست آورند.