اخبار فناوری اطلاعات

1-    ساعت های جدید سامسونگ، galaxy watch active، فشار خون را اندازه‌گیری می‌کنند:
شرکت سامسونگ جدید‌ترین ساعت‌های چند منظوره خود را معرفی کرده است، که در بین آن‌ها ساعت galaxy active، هم قرار دارد. گفته می‌شود هدف از طراحی این ساعت "راحت‌تر بودن، شیک‌تر بودن و سرگرم کننده‌تر بودن" است. ساعت Galaxy watch active، علاوه بر ضربان قلب، فشار خون را هم اندازه‌گیری می‌کند، که این بزرگ‌ترین تغییر در ساعت‌های Galaxy watch این شرکت است. این ساعت هم‌چنین از نظر زیبایی شناسی مورد بررسی قرار گرفته است. بدنه آلومینیومی به همراه بند با یک جنس جدید و همینطور طراحی ظاهری جدید.
2-    می توانید یک گوشی Galaxy S10 plus با حافظه داخلی بیشتر از یک لپ‌تاپ داشته باشید:
سامسونگ در حال ایجاد فضای ذخیره سازی یک ترا‌بایتی برای گوشی‌های سری Galaxy S10 plus خود است. این اولین گوشی سامسونگ با راه‌کار جدید سامسونگ با نام 1TB eUFS (embadded universal flash storage) است و این حافظه 1 ترا‌بایتی به همان اندازه نسخه حافظه 512GB سال گذشته جا اشغال می کند. این در حالی است که سال گذشته برای ارائه گوشی سامسونگ Galaxy S9 با عنوان حافظه 1 ترابایتی آماده و رسیدن به ظرفیت مد نظر به استفاده از microSD 512GB نیاز داشت. اما Galaxy S10 plus سامسونگ تا 1 ترابایت حافظه داخلی بر روی برد خود دارد چیزی بیشتر از حافظه ذخیره سازی لپ تاپ‌های مدرن.
3-    مایکروسافت یک اپلیکیشن office جدید به windows10 اضافه می‌کند:
مایکروسافت در حال ایجاد یک برنامه office جدید برای کاربران windoes10 است، این برنامه جایگزین برنامه My office که در حال حاضر استفاده می‌شود، خواهد شد و طراحی شده است تا برای کاربران Office مفید‌‌تر باشد. این برنامه یک مرکز برای دسترسی به اسناد اخیر، دسترس به برنامه‌های office دسکتاپ و سهولت دسترسی به نسخه‌های office تحت وب است. این برنامه رایگان است و با windoes10 به صورت پیش فرض نصب می‌شود و برای استفاده از آن نیازی به داشتن اشتراک office 365 نیست.
 

فاطمه حکیمی
1397/12/05