راه کارهایی برای افزایش فروش اینترنتی کسب و کارها

افزایش فروش اینترنتی یکی از بهترین و سریع‌ترین راه‌های بالابردن درآمد کسب و کارها است. مدیران وب سایت اگر با روش‌ها و تکنیک‌های بازاریابی و فروش اینترنتی آشنا باشند به راحتی می توانند فروش خود را چندین برابر کنند.تعداد کسب و کارهای اینترنتی رو به افزایش است، اما بسیاری از صاحبان آن ها با وجود پتانسیل بالا شکست می‌خورند و تنها تعداد بسیار کمی از آنها پیروز می شوند. چگونه این اتفاق می‌افتد و چطور می‌توانید اطمینان حاصل کنید که جزو دسته‌ای هستید که به موفقیت خواهید رسید؟


برای افزایش فروش‌ آنلاین همواره به دنبال یادگیری مطالب جدید باشید. در بازار رقابتی امروزی ، اطلاعات و دانش شما است که موفقیت شما را تضمین می‌کند. ترفندهای زیر به شما نشان می‌دهد که چگونه می توانید مشتریان بیشتری را جذب کنید و فروش اینترنتی خود را افزایش دهید.


۱. به مشتریان قدیمی خود توجه کنید.

برای بالابردن تعداد مشتریان وفادار، به جای صرف وقت و هزینه برای جذب مشتری جدید، با مشتریان قدیمی خود ارتباط برقرار کنید. پیشنهادات و تخفیفات ویژه ای برای آنها در نظر بگیرید و به مشتریان خود بگویید که هنوز برایشان ارزش دارید و به آن ها فکر می کنید. 


۲. در شبکه‌های اجتماعی نیز فعالیت داشته باشید.

برای جذب مشتریان وفادار نیاز دارید که در شبکه‌های اجتماعی با آن ها ارتباط مستقیم داشته باشید. شبکه‌های اجتماعی یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی و افزایش مشتری است. توجه داشته باشید که شبکه های اجتماعی یک ابزار مهم اما مکمل  در کنار سایت فروشگاهی برای رشد کسب و کار شما می باشد.
حضور شما در شبکه‌های اجتماعی این امکان را برای شما فراهم می سازد که هزینه‌های بازاریابی محصولاتتان را به میزان زیادی کاهش دهید. در شبکه‌های اجتماعی فعالیت داشته باشید، جنبه انسانی به آن  ببخشید تا باعث اعتماد و افزایش وفاداری بازدید کنندگان شوید.


۳. سایت را چند ساله ثبت کنید.

در صورت تمایل پسوندهای مختلف سایت را ثبت کنید. این کار دسترسی به شما را راحت تر می‌کند. همچنین برای افزایش اعتبار در گوگل تمام پسوند‌های ممکن را بیشتر از یکسال تمدید کنید و به گوگل نشان دهید که برای سایت خود برنامه چندین ساله دارید.


۴. طراحی تجربه کاربری آسان برای افزایش فروش اینترنتی

بهنگام طراحی سایت مراحل ثبت سفارش را آسان کنید. عضویت اجباری یکی از عوامل مهم در کاهش فروش اینترنتی است . روند ثبت محصول و خرید از سایت را تا حد امکان ساده کنید و تنها اطلاعات ضروری مشتری را بگیرید.  خود را جای مشتری بگذارید و ببینید چه اطلاعاتی لازم است توسط او ثبت شود. به این نکته توجه داشته باشید که مشتریان آنلاین افراد صبوری نیستند وو تمایل دارند در کمترین زمان محصول را انتخاب و سفارش خود را نهایی کنند.سرعت سایت خود را بالا ببرید و حجم تصاویر را با حفظ کیفیت، کاهش دهید. چیدمان محصول را طوری انجام دهید که براحتی در دید مشتری قرار بگیرند. ابزار جستجو و فیلترینگ قوی قرار دهید. راهنمای  و قوانین خرید از سایت را به صورت خلاصه و مفید در سایت قرار دهید.
یکی از راه های جذب مشتری و فروش، سادگی و سهولت در کار با سایت و طراحی آن است. تصاویر متحرک بیش از حد، تصاویربا حجم بالا، منوهای پیچیده سایت، بازدید کننده را فراری می‌دهد. اندازه و نوع فونت متن‌ باید به گونه ای باشد که کاربر براحتی آن را بخواند. برای افزایش فروش اینترنتی خود سایت را بهبود دهید و از یک طراح حرفه ای سایت فروشگاهی استفاده کنید.

 


۵. سایت خود را به روز رسانی کنید.

تکنولوژی و طراحی سایت خود را همواره به روز نمائید. کاربران از سایت های قدیمی که به حال خود گذاشته شده اند خرید نمی کنند. رسیدگی به سایت را در الویت اول برنامه کاری خود قرار دهید و محتواهای با کیفیت و جدید تولید کنید. محتواهای قدیمی را نیز به روز رسانی نمائید و متن، عکس یا ویدئو به آن اضافه کنید.


۶. ویدئو های آموزشی و کاربردی در سایت خود بگذارید.

در شبکه‌های اجتماعی از فعالیت‌ها، خدمات و مکان هایی که در آن حضور داشته اید فیلم بگذارید. عکس‌های زیبا و با کیفیت بخش ضروری بازاریابی اینترنتی است اما فروش اینترنتی، بدون فیلم و ویدئو امکان‌پذیر نیست. کلیپ ویدئویی شما باید بیشتر آموزشی و اطلاع‌رسانی  باشد تا جنبه تبلیغاتی. این ویدئوها را می توانید با کیفیت قابل قبول و محتوایی که بازدید کننده به دنبال آن است با هزینه کم بسازید. 
ویدئوهای خود را در سایت، شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های انتشار ویدئو منتشر کنید تا بازدهی آن چندین برابر شود. برای محصولاتی که نیاز به آموزش نحوه مصرف دارند، به جای متن از آموزش های ویدئویی استفاده کنید و این ویدئو را در هر جایی که امکان دارد منتشر سازید. 


۷. از تگ و هشتگ‌های مناسب در شبکه های اجتماعی برای افزایش فروش اینترنتی استفاده نمائید.

هنگامی که شما دوستان‌تان را در تصویر تگ می‌کنید، این عکس را به پیج آنها اضافه کردید و در بخش عکس‌های تگ شده آنها توسط دوستانشان دیده می‌شود. با این کار به نوعی بازاریابی C2C انجام داده اید و فروش اینترنتی شما افزایش پیدا خواهد کرد.هشتگ‌ها هم وسیله ای برای دیده شدن مطالب و محصولات شما هستند. از هشتگ‌های مرتبط با کسب و کار خود استفاده کنید تا افرادی که به دنبال محصولات و خدمات شما هستند براحتی شما را پیدا کنند.


۸. کاربران را دعوت به انجام کار کنید.

از کاربران خود بخواهید تا کاری را انجام دهند. با جملاتی مانند ” در نظر سنجی ما شرکت کنید” آنها را به انجام این کار تشویق کنید. مشتریان و کاربران شما بهترین مشاوران شما هستند. از ایده ها و نظرات آن ها استفاده کنید. علاوه بر این، شرکت آن ها در نظرسنجی  به محبوب‌تر شدن برند شما و افزایش ترافیک کمک شایانی می کند.


۹. خبرنامه ها را در زمان معین ارسال کنید.

ارسال بیش از حد خبرنامه های روزانه باعث خستگی و لغو عضویت کاربران می‌شود. خبرنامه‌هایی که در فواصل زمانی زیاد ارسال می شود را هرگز فراموش نکنید. برنامه زمان‌بندی مناسبی داشته باشید و به طور منظم در همان تاریخ خبرنامه ارسال نمائید. ا اضافه نمودن دکمه‌های شبکه‌های اجتماعی در خبرنامه‌ها، برای معرفی بیشتر روش‌‌های دسترسی به خود استفاده کنید.
محتوای خبرنامه شما باید مرتبط با کسب و کار و مورد پسند خوانندگان باشد. برای ایجاد تنوع در خبرنامه می توانید، معرفی محصولات جدید، پیشنهادات ویژه یا تخفیف ها را در خبرنامه بگنجانید. با این استراتژی به کاربران خود می گویید همواره خبرنامه های ما را بخوانید شاید در آن ها پیشنهادات شگفت انگیزی باشد.


۱0. به پرسش های بازدیدکنندگان به سرعت پاسخ دهید.

نیروهای خود را برای پاسخگویی به سوال های بازدیدکنندگان و کاربران مدیریت کنید. مطمئن باشید که در تمام طول ساعات کاری و بعد از آن شخصی هست که به سوالات و مشکلات آن ها پاسخ دهد.
بهترین راه برای ارتباط با مشتریان، شبکه‌های اجتماعی است. برای افزایش فروش اینترنتی نه تنها به محتوا نیاز دارید بلکه باید پاسخگوی سوالات و نظرات مخاطبان نیز باشید. پاسخگویی به سوالات مشتری بالقوه در صفحه معرفی محصولات  برای تبدیل او به مشتری هدف کافی نخواهد بود.
راه های مختلفی برای برقراری ارتباط  با شما و پاسخ دهی به سوالات او در سایت قرار دهید. با راه اندازی چت آنلاین، مشاوره و راهنمایی 24 ساعته، شماره تماس و آدرس، صفحه تماس با ما و ارسال ایمیل به مراتب فروش بیشتری خواهید داشت.

شبیری
1399/01/06