یک نرم افزار CRM خوب چه ویژگی هایی بایدداشته باشد؟

ویژگی‌های یک نرم افزار CRM خوب کدام است؟

 

با وجود تنوع زیادی که در نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری CRM وجود دارد، انتخاب یک نرم افزار مناسب که دارای ویژگی های اصلی باشد تاثیر بسزایی در موفقیت شرکت ها دارد. نرم افزارهای CRM امروزی دارای ویژگی های زیادی هستند. برخی از این امکانات در عین جذاب بودن کارایی بالایی برای استراتژی های شما ندارند. با ما همراه باشید تا با مهمترین ویژگی های CRM خوب آشنا شوید.  


 مدیریت تماس 

 

نرم افزار CRM برای بهبود ارتباط شما با مشتریان است. یکی از ویژگی هایی که در این نرم افزار وجود دارد، ردیابی سرنخ ها و روند پیشرفت خط فروش است. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری همانطور که از نام آن مشخص است، بایستی از لحظه اولین تماس تا زمان خرید  و پیگیری و پشتیبانی ، تمامی اطلاعات مفید مشتری را ذخیره و بازیابی کند. به اشتراک گذاری این بانک اطلاعاتی با سایر بخش ها در مدیریت تماس مشتریان و شناخت آن ها و بررسی مشکلات قبلی مفید خواهد بود. اگر می خواهید براحتی از این امکانات استفاده نمائید سیستم مدیریت تماس را بصورت بهینه شده در نرم افزار های CRM قرار دهید تا بطور میانگین تا 27% هزینه های مشتریان را کاهش دهید.


دارای نسخه اندروید موبایل


با پیشرفت تکنولوژی و در دسترس بودن موبایل های هوشمند ، افراد تمایل دارند خارج از سازمان و یا شرکت خود به اطلاعات کسب و کار خود دسترسی داشته باشند. با انتخاب یک نرم افزار سی آر ام CRM که با موبایل سازگاری دارد براحتی به بخش های مختلف و اطلاعات مشتریان دسترسی خواهید داشت.


تجزیه و تحلیل


نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری CRM صرفا نباید به دنبال جمع آوری و ذخیره اطلاعات مشتری باشد. بیش از 93% از افراد به دنبال تجزیه و تحلیل ساده اطلاعات اکتسابی توسط نرم افزار ها هستند. CRM ها این اطلاعات را در بانک های اطلاعاتی ذخیره می کنند تا با توجه به نیاز و درخواست اپراتورها اطلاعات جستجو و بازیابی شود.

 


سفارشی سازی


یکی دیگر از ویژگی های اصلی نرم افزار CRM ، سفارشی سازی است. هر کسب و کاری نیازها و چالش های خاص خود را دارد. نرم افزار CRM  که برای شرکت تجاری طراحی می شود کارایی برای شرکتی که در زمینه پشتیبانی و خدمات فعالیت دارد ، مناسب نیست. پس نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری بایستی  قابلیت سفارشی سازی و شخصی سازی داشته باشد. این نرم افزار CRM است که برای شما کار می کند پس متناسب با نیاز شما باید طراحی شود.


سادگی در عملکرد


با وجود مزیت ها و امکانات  فراوان  سی آر ام ، اگر پرسنل شما تمایلی به استفاده از آن را نداشته باشند یک ریال هم برای شما سود نخواهد داشت. بنابراین بهتر است نرم افزاری را انتخاب کنید که در حین دارابودن امکانات فراوان، گزارش های شفاف و کاربردی ، سخت و پیچیده نباشد. یک نرم افزار CRM پیچیده آنقدر بد است که نداشتن آن بهتر از داشتنش است.

 

همه سازمان ها و شرکت ها می خواهند با استفاده از CRM کسب و کار خود را بهبود دهند. استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری که متناسب با نیازها و خواسته های شما باشد آرزوی شما را تحقق می بخشد . سعی کنید نرم افزاری را انتخاب کنید که کارها را برایتان آسان کند. یک نرم افزار سی آر ام ساده که بتوانید براحتی رضایت کل مشتریان را جلب کنید. 
 

شبیری
1398/12/20