بازاریابی مجدد راهی برای افزایش فروش

بازاریابی مجدد یا ریمارکتینگ Remarketing برای معرفی یک محصول یا خدمات به بازار برای بیزنس های آنلاین است. ممکن است بازدیدکنندگانی داشته باشید که وارد سایت شما می‌شوند اما با شک و تردید مراحل سفارش کالا را انجام می‌دهند و پروسه خرید را تکمیل نمی‌کنند. اگر هدف شما تبدیل این نوع بازدیدکنندگان به مشتری است از استراتژی بازاریابی مجدد استفاده کنید.


هدف اصلی و مهم بازاریابی افزایش فروش بیشتر است. تمام تلاش بازاریابی تبدیل مخاطب به خریدار است. قرار دادن تبلیغ جلوی دید مشتریان بالقوه یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای معرفی محصولات و خدمات است. مشتریان تبلیغاتی را دنبال می‌کنند که در دنیای اینترنت در مقابل چشمان آن‌هاست. توجه داشته باشید که همه مشتریان تبلیغات شما را نمی‌بینند و همه افرادی که سایت شما را بازدید می‌کنند خریدار نیستند. بیشتر افرادی که سایت شما را می‌بینند پس از گشت و گذار در قسمت‌های مختلف آن را ترک می‌کنند و تنها محصولات شما را بازدید می‌کنند. عده‌ای دیگر محصولات شما را بررسی می‌کنند اما هنوز آن را خریداری نمی‌کنند. 


بازاریابی مجدد، ریمارکتینگ ( Remarketing) چیست؟


حتما تاکنون ضرب‌المثل از دل برود هر آنکه از دیده رود، را شنیده‌اید. این ضرب المثل به خوبی بیان می‌کند برای ماندن در ذهن مشتری نیاز دارید همواره خود را به او نشان دهید. برای حل این مشکلات راه حل ساده‌ای را به شما معرفی می‌کنیم که با کمک آن می‌توانید محصولات و خدمات خود را در ذهن مشتری ثبت کنید. افرادی که در جست‌وجوی محصولی بوده‌اند، تبلیغات و خدمات شما را می‌بینند اما سایت شما را بازدید نمی‌کنند، مدتی بعد در حالی که بدنبال موضوع دیگری هستند تبلیغ شما به او نشان داده می‌شود، این کار بازاریابی مجدد نام دارد. با استفاده از ریمارکتینگ می‌توانید از تکنیک‌ها و استراتزی‌هایی برای پیگیری بازدیدکنندگان سایت که عملی را انجام نداده‌اند، پروسه خرید خود را کامل نکرده‌اند در سراسر اینترنت انجام دهید.


بازاریابی مجدد برای شرکت‌هایی که شرایط فروش یا محصولات خود را بهبود داده‌اند کاربرد بسیاری دارد. شرکتی که محصول خود را توسعه داده و یا محصول جدیدی را عرضه می‌کند و بخواهد مشتریانی که قبلا از سایت او بازدید کرده اند اما خرید نکرده اند را از محصولات جدید خود آگاه کند از ریمارکتینگ استفاده می‌کند.


ریمارکتینگ یا ریتارگتینگ(Retargeting) به تبلیغاتی گفته می‌شود که افرادی را که حداقل یک بار سایت شما را بازدید کرده‌اند را مورد هدف قرار دهد. آن‌ ها دوباره تبلیغات شما (تبلیغ کلیکی و بنرهای تبلیغاتی) را در سایت‌های دیگر می‌بینند و این نقطه شروع مجدد فروش است. اگر بدنبال افزایش نرخ تبدیل مشتری و فروش در بلند مدت هستید از بازاریابی مجدد استفاده کنید.
بازاریابی مجدد این امکان را برای شما فراهم می‌سازد که مشتریان بالقوه و فعلی خود را زمانی که در اینترنت به دنبال محصولات دیگر می‌گردند، دوباره نام برند شما را ببینند و از این طریق نام شما در ذهن آن‌ها ثبت می‌شود و زمانی که احتیاج به خرید محصولی مشابه محصول شما باشند اولین سایتی را که برای خرید انتخاب می‌کنند سایت شما خواهد بود.


ریمارکتینگ چگونه کار می‌کند؟


هنگامی که سایتی را باز می‌کنید و یک پاپ آپ در بالای صفحه سایت نمایش داده می‌شود و از شما می‌خواهد که اجازه دهید کوکی‌ها را بر روی مرورگرتان ذخیره کند، بازاریابی مجدد یا ریتارکتنیگ (دوباره هدف گرفتن مخاطب) در حال انجام است. کوکی فایل کوچکی است که بیت‌های مختلف اطلاعات را در خود ذخیره می‌کند. هنگامی که کاربری سایتی را می‌بیند اطلاعات و فعالیت‌های کاربردر کوکی ذخیره می شود و به پلتفرم شرکتی که عملیات ریتارگتینگ شما را انجام می‌دهد، ارسال می‌شود. این کوکی مانند یک تابلوی بزرگ نصب شده بر روی سر مخاطب هست که به مرورگر می‌گوید به چه موضوعاتی علاقه دارد و چه سایت‌هایی را دیده‌است. 


برای راه‌اندازی بازاریابی مجدد تنها کافیست تگ ریمارکتینگ را بر روی سایت خود قرار دهید. می‌توانید این تگ را بر روی تمام صفحات سایت خود و یا اینکه بر روی  محصولی خاص قرار دهید. بهتر است این تگ را بر روی محصولاتی قرار دهید که با بازدید اول به فروش نمی رسند و مشتریان قبل از خرید نیاز به تحقیق و بررسی سایر محصولات مشابه دارند. همچنین می‌توانید مشتریانی را که صفحه خرید محصول را ترک کرده‌اند هدف گیری کنید. کوکی‌های مشتری  در مرورگر او باقی می‌مانند و از این طریق براحتی هدف های خود را شناسایی کرده و از طریق گوگل تبلیغات خاصی را که همان محصول مورد علاقه مشتری است را نمایش دهید. این تبلیغ ها بایستی شخصی سازی شده باشند و محصولی را تبلیغ کنند که مورد علاقه مخاطب است. ریتارکتینگ و PPC در کنار یکدیگر کار می‌کنند و از تکنیک های یکسان برای یافتن مخاطبان اسفاده می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند مخاطب احتمالی همان بازار هدف هست و مناسب‌ترین پیام را دریافت می‌کند.

  
 

شبیری
1399/02/18