اولین قدم برای چند برابر کردن فروش

راه‌اندازی باشگاه مشتریان با هدف جذب مشتری جدید

این امکان بر سیستم های پورسانت دهی در ازای معرفی مشتری جدید، بازاریابی دهان به دهان و استفاده از ماژول های کارت هدیه و صدور کارت هدیه در باشگاه مشتریان تمرکز دارد و یکی از بهترین روش‌ها برای جذب مشتری جدید پس از راه‌اندازی باشگاه مشتریان است.
فراموش نکنید بروشور و کاتالوگ مهمان دو روزه مشتری است اما به دلیل اینکه مشتری می داند در کارت هدیه باشگاه مشتریان شما، مقداری پول دارد، آنرا نگه خواهد داشت و همین بزرگترین تشویق برای جذب مشتری به کسب‌وکار شماست.

 

راه‌اندازی باشگاه مشتریان با هدف وفادارسازی مشتریان

بر خلاف مورد اول، وفادارسازی مشتریان مهمترین رسالت و هدف راه‌اندازی باشگاه مشتریان است. بیشتر امکانات باشگاه مشتریان بر پایه همین هدف بنا شده است، استفاده از سیستم‌های امتیازدهی، دادن اعتبار و استفاده از سیاست های تخفیفی، برگزاری قرعه‌کشی، مسابقات، پاداش ها، گروه‌بندی و سطح‌بندی مشتریان، همگی از جلمه سناریو های راه‌اندازی باشگاه مشتریان و برنامه های وفاداری مشتری است، در بخش نرم افزار باشگاه مشتریان با انوع سناریوهای وفادارسازی مشتریان آشنا خواهید شد.

 

 


 

 

چه عواملی در مدل راه‌اندازی باشگاه مشتریان تاثیرگذار است ؟

مهمترین دلیلی که باعث موفقیت یا شکست برنامه وفاداری شما پس از راه‌اندازی باشگاه مشتریان می‌شود، مدل درست طراحی و راه‌اندازی باشگاه مشتریان این است که سیستم باشگاه مشتریان با توجه به شرایط خاص کسب‌وکار شما طراحی و راه‌اندازی شود، نوع مشتریان هدف، بازه های مراجعه مشتری، دفعات مراجعه مشتری، جنسیت مشتری، میزان تحصیلات مشتری، شرایط فرهنگی، انواع مشتریان از نظر دَهَک های درآمدی، بازه سنی مشتریان هدف یک کسب‌وکار، محل قرارگرفتن کسب‌وکار و کالا و همچنین خدماتی که در کسب‌وکار خود ارائه می‌کنید، همه و همه در نوع و سناریوی راه‌اندازی باشگاه مشتریان شما تاثیر مستقیم خواهد داشت

 

راه‌اندازی باشگاه مشتریان بر اساس دهک های درآمدی 

قطعا نحوه راه‌اندازی باشگاه مشتریان در کسب‌وکارهایی که مشتری‌هایی با درآمد بالا دارند با مدل راه‌اندازی باشگاه مشتریان در کسب‌وکارهایی که مشتری‌های آنها در سطوح متوسط و پایین درآمدی هستند متفاوت است، توجه به مشتریان هدف از نظر سطح درآمدی یکی از عوامل مهم موفقیت یا شکست در اجرای سیستم های باشگاه مشتریان است. به عنوان مثال برای دهک های پایین درآمدی استفاده از پاداش های نقدی و سیستم های اعتباردهی به مشتری در باشگاه مشتریان بسیار جذاب است و برای دهک های درآمدی بالا شخصی سازی کردن خدمات به مشتری می‌تواند یکی از عوامل موفقیت سیستم باشگاه مشتریان در وفادارسازی مشتری باشد

 

 

راه‌اندازی باشگاه مشتریان با توجه به سایز کسب‌وکار

راه‌اندازی باشگاه مشتریان در یک فروشگاه کوچک محلی می تواند به همان اندازه تاثیرگذار باشد که اجرای آن در یک برند بزرگ با چندین شعبه در سطح شهر!!!توجه داشته باشید که تاثیرگذاری باشگاه مشتریان در افزایش فروش و یا افزایش مشتری به سایز کسب‌وکار اتباطی ندارد بلکه نوع راه‌اندازی باشگاه مشتریان برای کسب‌وکارهای کوچک، متوسط و بزرگ متفاوت است، کسب‌وکارهای بزرگ نیاز به نوعی از باشگاه مشتریان دارند که بتواند ارتباط بین شعب مختلف را برقرار کند، نرم‌افزار باشگاه مشتریان آنها بتواند بصورت یکپارچه با سیستم فروش، نرم‌افزار حسابداری و سایر بخش های آن بیزینس هماهنگ شود و آموزش راه اندازی و استفاده از باشگاه مشتریان برای پرسنل آنها راحت باشد. در بخش راهنمای خرید نرم‌افزار باشگاه مشتریان بصورت کامل به این مورد پرداخته‌ایم.

 

هزینه راه‌اندازی باشگاه مشتریان چقدر است؟

همانطورکه برای طراحی یک سایت یا نرم‌افزار حسابداری قیمت ثابت و مشخصی وجود ندارد، قیمت باشگاه مشتریان نیز کاملا بستگی به امکانات باشگاه مشتریان و ماژول های نرم‌افزار باشگاه مشتریان دارد.قطعا طراحی اختصاصی باشگاه مشتریان با توجه به نیازهای یک کسب‌وکار می تواند تاثیرگذاری یک برنامه وفاداری را افزایش دهد. تعرفه باشگاه مشتریان کاملا بستگی به شرکت ارائه دهنده خدمات باشگاه مشتریان دارد اما بهترین شرکت برای راه اندازی باشگاه مشتریان شرکتی است که باشگاه مشتریان را بصورت ماژولار ارائه داده باشد تا شما بتوانید از امکاناتی که واقعا برای شما کاربرد دارد استفاده کنید و قیمت راه‌اندازی باشگاه مشتریان خود را کاهش دهید.

 

 

 عبارت "هزینه باشگاه مشتریان" یک غلط است!! مهم است توجه داشته باشید که راه‌اندازی باشگاه مشتریان نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، سرمایه‌گذاری‌ای که اتفاقا خیلی هم پرسود است. پس بجای قیمت راه‌اندازی باشگاه مشتریان یا هزینه باشگاه مشتریان از عبارت "سرمایه گذاری در راه اندازی باشگاه مشتریان" استفاده کنید. برای آشنایی با شرایط این سرمایه گذاری می‌توانید به وب سایت شرکت به آدرسwww.shatootservices.com  مراجعه کنید و یا با شرکت تماس بگیرید.

 

فاطمه حکیمی
1399/05/02