جواهری معین

 قرن هجدهم ، دوره سبک جواهرات، معروفترین قطعات و مضامین و مسادل اجتماعی، سیاسی و اقتصادی بود که تاثیر بسزایی بر طراحی جواهرات گذاشت. قرن نوزدهم جواهرات شامل گردنبند، سنجاق، دستبند، گوشواره و گاهی اوقات تاج شد که در میان طبقه¬ی اشراف  و ثروتمندن مورد استقبال قرار گرفت. آن¬ها برای نمایش ثروت خود از تاج های پر جواهر،دستبندهای بزرگ و  گردنبندهای پر از طلا و سنگ¬های قیمتی رنگی استفاده می کردند.


نقش طلا در سلامتی انسان

از قدیم طلا در سلامتی انسان نقش مهمی داشته است. از نظر دانشمندان ابن سینا و ابوریحان طلا به دل نیرو می بخشد و طبیعت آن گرم و تر است. البته طلا بر روی گلبول های بدن مرد اثر نامطلوبی دارد و روی گلبول های زن تاثیری نمی گذارد چون لایه چربی بین پوست و گوشت زنان مانع تاثیر تشعشعات طلا بر روی روی گلبول های قرمز خون می شود. همچنین پزشکان از طلا جهت تولید داروهای مختلف استفاده می کنند و توصیه میکنند ترکیب طلا و نقره را هیچگاه استفاده نکنید. 


نگهداری و شست و شوی طلا


برخی معتقدند سیاه شدن انگشتر نشانه عدم سلامتی فرد است، اما همیشه اینطور نیست ممکن است بر اثر استفاده طولانی کثیف شده باشد. یکی از راحت ترین روش تمیز کردن طلا، قرار دادن آن در محلولی از آب گرم و مایع ظرفشویی است. سپس ان را ابکشی کنید و سریعا بر روی حوله ای قرار دهید و آن را خشک کنید.
طلا و جواهرات خود را درون جعبه هایی از جنس پارچه قرار دهید. کلر درون آب دشمن طلا و جواهرات است. قبل از ورود به استخر طلا و جواهرات خود را بیرون آورید. یکی از سنگ های قیمتی فیروزه است برای تمیز کردن سنگ فیروزه هرگز از آب استفاده نکنید، می¬توانید فیروزه را با پارچه نخی و یا چرم جلا دهید.

 

شما می توانید زیباترین و درخشنده ترین جواهرات را در جواهری معین ببینید. صالح معین، مدیریت جواهری معین، فعالیت خود را در مجتمع طلا و جواهر لیدوما مشهد آغاز نمود. او از همان ابتدا طرح های خاص و زیبا که مورد علاقه و سلیقه مشتریان باشد را در اختیار مشتریان خود قرار داد.
ارائه طلا و جواهرات منحصربفرد با طراحی به روز مطابق با سلایق مشتریان ، مشاوره در زمینه خرید و فروش به مشتریان یکی از افتخارات جواهری معین است. با پیشرفت تکنولوژی، جواهری معین نیز اقدام به راه اندازی وب سایت برای محصولات با امکانات فروش آنلاین، قرعه کشی و نظرسنجی نموده است تا خدمات خود را به صورت شبانه روزی دراختیار مشتریان عزیز قرار دهد. به منظور خدمت رسانی بهتر و سریعتر از نرم افزارهای مشتری مداری و نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی  گنجینه طلائی شاتوت استفاده می کنند.
 

شماره تماس:
آدرس:
مشهد-خیابان خسروی-بازار طلا و جواهر لیدوما-طبقه همکف واحد۹