سیستم-مدیریت-تماس-دریافتی

کالر آی دی

نمایشگر شماره تماس

  • نام زیرسیستم

         زیرسیستم کالرایدی

  • مورد استفاده:

         شناسایی مشتری و اطلاعات ایشان در زمان تماس با مجموعه

  • سیستم کالرایدی چه امکاناتی دارد و چه استفاده‌ای دارد؟ 

یکی از وظایف سیستم CRM  و نرم افزار باشگاه مشتریان انتقال حس رضایتمندی و احساس ارزشمندی به مشتریان است و به عقیده کارشناسان یکی از بهترین روش‌ها برای انتقال این حس‌خوب به مشتری استفاده از نام ایشان در هنگام مذاکره به خصوص در زمانی است که مشتری انتظار آن را ندارد.

وقتی مشتری تماسی را با شما می‌گیرد و اپراتور شما در هنگام پاسخ دادن به تماس با اطلاعات کامل  و با به کاربردن نام ایشان مذاکره تلفنی را شروع می‌کند علاوه بر ایجاد حس خوب و احساس رضایتمندی مشتری باعث می‌شود فروشنده یا کارشناس شما با نیم نگاهی به پروفایل مشتری بتواند از عادات خرید و رفتاری مشتری خود با خبر باشد و در نتیجه مذاکره هدفمند و بهینه‌تری را با مشتری داشته باشد.

در سیستم کالرآیدی شاتوت با تهیه سخت افزار مربوطه می‌توانید کلیه خطوط خود را به سیستم CRM خود متصل کنید تا در هنگام تماس مشتری اگر شماره ایشان ذخیره شده باشد در مرحله اول  نام و نام خانوادگی مشتری نمایان شود و سپس پروفایل مربوط به مشتری در اختیار کارشناس پاسخگو قرار گیرد.

شایان ذکر است در صورتی که از سانترال استفاده می‌کنید نیز می‌توانید کالرآیدی را تهیه کنید.کارشناسان ما برای اتصال آن به سیستم شما را راهنمائی خواهند کرد.

خبر بهتر اینکه در حال حاضر امکان اتصال خطوط E1 چهار رقمی نیز به کالرآیدی شاتوت فراهم شده است

  • چه اصنافی می‌توانند از زیرسیستم کالرایدی استفاده کنند؟

        اصناف و مجموعه‌هایی مثل آموزشگاه‌ها، کلینیک‌ها، شرکت‌ها، مجموعه‌های بازرگانی و خدماتی که مشتریان با آن‌ها تماس می‌گیرند و تلفن یکی از راه‌های ارائه خدمات آن‌ها است می‌توانند برای بهبود وضعیت CRM خود استفاده از کالرآیدی را در دستور کار خود قرار دهند.

  • چطور می‌توانم زیرسیستم کالرایدی را تهیه کنم؟    

بخش نرم افزاری کالرایدی در  هر دو بسته CRM شاتوت موجود است و شما برای استفاده از این امکان فقط باید سخت افزار مربوطه را تهیه نمائید.