مقالات

آیا نرم افزار باشگاه مشتریان خوب سراغ دارید؟

باشگاه مشتریان

پیدا کردن نرم افزار باشگاه مشتریان مناسب یکی از بزرگترین دغدغه های مدیران و صاحبان کسب و کار است و این روزها که تب و تاب داشتن باشگاه مشتریان بالا گرفته است و بسیاری از مردم با این واژه و سازوکارهای آن آشنا شده اند موضوع باشگاه مشتریان بیش از پیش اهمییت یافته است.

در این مطلب قصد داریم شما را با ویژگی های یک نرم افزار باشگاه مشترین مناسب آشنا کنیم:

نرم افزار باشگاه مشتریان باید سرعت بالایی داشته باشد

ثبت تراکنش برای مشتری نیز باید در مدت زمان کوتاهی انجام شود. این نکته را در نظر بگیرید که در زمان شلوغی و پیک کاری خود ثبت تراکنش در باشگاه مشتریان چقدر از شما وقت خواهد گرفت. پروسه عضویت و ثبت تراکنش اگر خیلی طولانی شود مشتری را کلافه میکند و باعث میشود به قول معروف مشتری عطاء آن را به لقایش ببخشد.

نرم افزار باشگاه مشتریان باید اتوماتیک باشد

تمام آفر هایی که تعریف کرده اید باید به صورت اتوماتیک توسط سستم باشگاه مشتریان تشخیص داده شود و به صورت خودکار به مشتری تعلق گیرد.

به عنوان مثل فرض کنید می خواهید برای تمام مشتری هایی که بیش از ۱۰ بار از شما خرید می کنند. از بار یازدهم ۱۵% اعتبار بیشتر در نظر بگیرید. سیستم باشگاه مشتریان باید این مشتریان را به صورت خودکار در زمان خرید تشخیص دهد و این اعتبار بیشتر را به صورت اتوماتیک در کارت باشگاه مشتریان آنها شارژ کند.

پیامک عضویت، ثبت تراکنش، تعلق گرفتن آفری خاص، تبریک سالروز تولد، هدیه صادر شده و سایر پیامک هایی که برای مشتری ارسال می شود باید خودکار توسط سیستم ارسال شود.

 

نرم افزار باشگاه مشتریان باید انعطاف پذیر و قابل توسعه باشد

یک باشگاه مشتریان حرفه ای باید بر اساس نیاز های کسب و کار شما و مشتریانتان طراحی و پیاده سازی شود. همچنین نیاز های شما به مرور زمان و پیشرفت کسب و کارتان و یا به دلیل تغیر شرایط ممکن است تغیر کند.

شرکت های باشگاهمشتریان که از برنامه های آماده برای ارائه خدمات باشگاه مشتریان استفاده می کنند معمولا قادر به شخصی سازی باشگاه مشتریان نیستند و در این زمینه محدودیت های بسیاری دارند. توسعه پذیر بودن نرم افزار باشگاه مشتریان یکی از فاکتور های مهم در انتخاب بهترین نرم افزار باشگاه مشتریان است.

 

باشگاه مشتریان گزارشاتی کامل و تحلیلی ارائه میدهد

حتما به این نکته دقت کنید که گزارشات باشگاه مشتریان نباید صرفا فهرستی از امار فروش و یا مشتری باشد.

یک باشگاه مشتریان حرفه ای باید گزارشی تحلیلی و درعین حال قابل درک از رفتار مشتری ارائه دهد تا بتوان بر اساس آن برای تعریف آفرها و شتویق  وهر مشتری بر اساس تحلیل رفتار خودش تصمیم گیری کرد.

باشگاه مشتریان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *