صفحه اصلی اسکرول بالا

چرا باشگاه مشتریان برای کسب و کار ضروری است؟

در این مقاله قصد داریم دلایل راه اندازی باشگاه مشتریان را مورد بررسی قرار دهیم. در فرآیند راضی کردن مشتری برای خرید و جلب اعتماد وی، ضرورت راه اندازی باشگاه مشتریان برای هر فروشگاه آنلاینی روشن می‌شود. سیستم باشگاه مشتریان براساس تعاملاتی که مشتری با کسب و کار دارد، به او پاداش‌هایی می‌دهد و از همین طریق راه را برای ایجاد ارتباط با مشتری و جلب اعتماد او نسبت به فروشگاه آنلاین هموار می‌سازد. در پاسخ به این سوال که چرا باشگاه مشتریان برای کسب و کار ضروری است می‌توان گفت که باشگاه مشتریان درواقع حلقه‌ی اتصال و ارتباط بین سیستم جامع فروش و مشتریان است. اگر صاحب کسب و کاری هستید و به دنبال راهی می‌گردید تا به راحتی با مشتری ارتباط برقرار کنید با ما همراه باشید تا به مزایا و دلایل راه اندازی باشگاه مشتریان بپردازیم.

برای دریافت مشاوره و یا خرید نرم افزار های شاتوت، با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

09156628191

دلیل این که باشگاه مشتریان برای کسب و کار ضروری هست؟

ضرورت باشگاه مشتریان تنها مختص به کسب وکار خاصی نیست و امروزه تمامی کسب وکارها برای استراتژی‌های حفظ مشتری، فرآیند وفادار سازی و راضی کردن مشتری برای خرید، به باشگاه مشتریان نیاز دارند. از آنجایی که هدف راه اندازی باشگاه مشتریان برای همه‌ی کسب و کارها یکسان می باشد، اصول یکسانی هم بر آن‌ها حاکم خواهد بود و همگی از چهارچوب‌های خاصی پیروی می‌کنند. دلایل و مزایای زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد چرا باشگاه مشتریان برای کسب و کار ضروری است که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

دلایل راه اندازی باشگاه مشتریان

زمان مناسب راه اندازی باشگاه مشتریان

حال که پی بردیم با استفاده از باشگاه مشتریان چطور فروش را پیش بینی کنیم، ذکر این نکته خالی از لطف نیست که ضرورت راه اندازی باشگاه مشتریان محدودیت زمانی خاصی ندارد و صاحبان کسب و کار و سازمان‌ها می‌توانند باتوجه به راهبردهایشان اقدام به ساخت باشگاه مشتریان کنند. برای شروع کار ضرورتی بر تعداد بالای مشتریان وجود ندارد.

دلایل شکست باشگاه مشتریان

برخی اوقات دیده می‌شود که با وجود تمام دلایل ضروری راه اندازی باشگاه مشتریان، این باشگاه‌ها به هدف خود در جذب و جلب اعتماد مشتری نمی‌رسند و با شکست رو به رو می‌شوند. در ادامه برخی دلایل شکست باشگاه مشتریان را بازگو می‌کنیم.
 • عدم هماهنگی برنامه‌های بازاریابی با برنامه‌های در نظر گرفته شده برای جلب اعتماد مشتری
 • نداشتن اطلاعات کافی در مورد مشتریان
 • نداشتن ارتباط کافی و موثر با مشتریان
 • تعیین اهدافی غیرواقعی و غیرقابل دسترس
 • استفاده از سناریوهای پیچیده در فرآیند جذب مشتری که باعث گیجی مخاطب شود
 • نداشتن سناریو و نظارت مستمر بر فرآیند‌های باشگاه مشتریان
برای مطالعه:

امکانات نرم افزار باشگاه مشتریان

دلایل راه اندازی باشگاه مشتریان

نکاتی برای راه اندازی باشگاه مشتریان

به خطرهای مسیر توجه کنید

باشگاه مشتریان همانقدر که در سود دهی مؤثر است، می‌تواند آسیب رسان هم باشد. چرا که در هر صورت انتخاب پر هزینه‌ای است و به همین خاطر، قبل از شروع کار بهتر است پردازش اطلاعات دقیق و تحلیل و بررسی درستی انجام دهید تا بتوانید از شکست احتمالی و ضرر مالی جلوگیری کنید.

به احساس مشتری توجه کنید

یکی از دلایل راه اندازی باشگاه مشتریان، ایجاد ارتباط با مشتری و تاثیرگذاری بر احساسات آن‎ها است. اگر بتوانید کاری کنید که مشتری با شما احساس نزدیکی داشته باشد و تلاش شما را برای رفع نیازهای خودش درک کند، درواقع تا حد زیادی موفقیت خود را تضمین کرده‎اید. وقتی مشتری حس خوشایندی به شما داشته باشد، از محصولاتتان هم استقبال بیشتری می‌کند. باید بتوانید با عناوین مختلف اعتماد و رضایت مشتری را جذب و حفظ نمایید و به آن‎ها نشان دهید که از ارائه خدمات به ‎آن‎ها رضایت قلبی دارید.

براساس اصول اخلاقی عمل کنید

باشگاه مشتریان تاثیر زیادی بر بازار رقبا و رفتار آن‎ها خواهد داشت. برای مثال تخفیف‎هایی که شما بر محصولات خود اعمال می‌کنید، علی رغم سود خوبی که در کوتاه مدت ایجاد می‌کند ممکن است موجب آسیب رساندن به کسب و کار دیگران شود که در نتیجه بر بازار فروش محصول هم تاثیر منفی خواهد داشت.  بنابراین در همه حال اصول اخلاقی کسب وکار را در نظر داشته باشید.

برنامه و هدف گذاری دقیق داشته باشید

قبل از شروع کار دلایل راه اندازی باشگاه مشتریان را برای خود روشن کنید. باید به طور دقیق بدانید که چه می‌خواهید به مشتری ارائه کنید، جامعه هدفتان کدام است و چه اهدافی برای شش ماه تا یکسال آینده کاری خود دارید. با روشن شدن مسائلی از این قبیل ، پیش برد پروژه برایتان راحت‎تر و البته موفق‎تر خواهد بود.

ضرورت باشگاه مشتریان

از نظرات مخاطبین غافل نشوید

حتما در حین انجام پروژه تبلیغاتی از نظرات مشتریان، همکاران و کارکنان خود آگاه شوید و از آن‎ها در جهت اصلاح فرآیند باشگاه مشتریان و بهبود سیستم خدمت‌رسانی استفاده کنید. با این کار شما می‌توانید از نقص‌ها و کم‌کاری‌های خود آگاه شده و در جهت رفع آن‌ها گام بردارید.

خدمات و دلایل راه اندازی باشگاه مشتریان را به طور واضح مشخص کنید

باید بتوانید خدماتی را از طریق باشگاه مشتریان به مخاطب ارائه کنید که قابل فهم و به دور از هرگونه پیچیدگی باشند. فراموش نکنید که یکی از دلایل راه اندازی باشگاه مشتریان، ارائه خدمات به مشتریان و حفظ رضایت آن‎ها بود؛ بنابراین وقتی خدمات تعریف شده شما در باشگاه مشتریان برای مخاطب قابل فهم و ملموس باشد، مشتری بیش از پیش احساس رضایت خواهد داشت.

با دنیای وب آشنا باشید

اگاهی شما از دنیای وب و آنلاین شاپ‎ها می‎تواند بر تاثیرگذاری شما بر مخاطب مفید واقع شود. وقتی از مخاطبین وب و رفتار مشتری در آن بستر اگاه باشید، بهتر و دقیق‌تر می‎توانید به آن‎ها خدمات ارائه نمایید.
بیشتر بخوانید:

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری رستوران

ضرورت باشگاه مشتریان

مزایا و دلایل راه اندازی باشگاه مشتریان

همانطور که در بالا اشاره شد، مزایا و دلایل راه اندازی باشگاه مشتریان فراوان است. با وجود این در ادامه به برجسته‌ترین دلیل اهمیت باشگاه مشتریان و فواید آن‌ می‌پردازیم.
 • یکی از دلایل ضروری راه اندازی باشگاه مشتریان، ایجاد بستری برای تعامل بیشتر با مشتریان است.
 • جذب مشتری جدید به شکلی هدفمند دیگر دلیل اهمیت باشگاه مشتریان است.
 • کاهش هزینه‌های احتمالی در فرآیند بازاریابی هم ضرورت راه اندازی باشگاه مشتریان به حساب می‌آید.
 • فراهم شدن فضایی برای تحلیل داده‌ها و برنامه‌ ریزی برای توسعه‌ی کسب و کار دیگر دلیل اهمیت باشگاه مشتریان است.
 • ساخت باشگاه مشتریان امکان بازگشت مشتری را افزایش می‌دهد و این یکی دیگر از دلایل ضروری راه اندازی باشگاه مشتریان محسوب می‌شود.
 • فرآیند وفادار سازی مشتری را تسریع می‌کند و به آن قوت می‌بخشد که این از دلایل اهمیت باشگاه مشتریان است.

جمع بندی دلایل راه اندازی باشگاه مشتریان

در این مقاله سعی کردیم یک دید کلی نسبت به باشگاه مشتریان به شما بدهیم، دلایل راه اندازی باشگاه مشتریان را بررسی کنیم؛ همچنین راه اندازی باشگاه مشتریان را به عنوان یکی از استراتژی‌های حفظ مشتری که برای ارائه خدمات به مشتری در بالاترین سطح کیفیت مورد استفاده قرار می‌گیرد، معرفی نماییم. در پایان می‌توان گفت که نرم افزار CRM ، یک نرم افزار کاربردی برای صاحبان مشاغل است که به آنها در راه اندازی باشگاه مشتریان کمک خواهد کرد؛ بنابراین اگر قصد ساخت باشگاه مشتریان را دارید، این نرم افزار می‌تواند مفید واقع شود. امیدواریم اطلاعات بیان شده جامع باشد و آگاهی خوبی در این مساله برایتان به ارمغان بیاورد.

برای دریافت مشاوره و یا خرید نرم افزار های شاتوت، با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

09156628191

برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید.کلیک کنید!!
به اشتراک بگذارید

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *