مقالات

دلایل شکست باشگاه مشتریان

شکست باشگاه مشتریان
محتوا نمایش

عدم یکپارچگی

زمانی یک برنامه مدرن باشگاه مشتریان را کلید می زنید باید بخش های مختلف سازمان شما به درستی اهمیت آن را درک کرده و با یکدیگر هماهنگ باشند تا برنامه به صورت یکپارچه و صحیح اجرایی شود، کلیه ارکان سازمان از پایین ترین تا بالاترین لایه های مدیریتی باید از باشگاه مشتریان حمایت کنند.

 

عدم شناخت صحیح از مشتریان

یکی دیگر از علل شکست باشگاه مشتریان، عدم شناخت مشتریان است. گاهی شما برنامه های خوبی برای جمع کردم اطلاعات در خصوص مشتریان اجرا می کنید اما تا زمانی که به درستی از آن ها به درستی استفاده نکنید به معنای عدم شناخت صحیح از مشتریان خواهد بود که در نهایت به شکست باشگاه مشتریان می انجامد.

 

عدم توجه به خواسته های اعضاء باشگاه

هرکاری که در باشگاه مشتریان انجام می شود در راستای جلب رضایت مشتری جهت وفادار سازی آن ها است بنابراین اگر شما بر مبناء خواست اعضا باشگاه عمل نکنید شک نکنید که شکست نزدیک خواهد بود.

 

عدم طبقه بندی و سطح بندی مشتریان

در باشگاه مشتریان همه از یک سطح اهمیت برخوردار نیستند، برخی مشتریان به دلایل متعدد برای شما از اهمیت بیشتری برخوردارند بنابراین صرف ارسال پیامک های مناسبتی یا حتی ارائه بن تخفیف برای آنها کافی نخواهد بود.
شما باید از مشتریان در سطوح مختلف برنامه جداگانه ای طراحی کنید.

برنامه ریزی مبهم

برنامه ریزی باشگاه مشتریان باید در سه سطح کوتاه مدت، میانمدت و بلند مدت طراحی شود در غیر این مدت ممکن است به شکست باشگاه مشتریان منجر شود.
شما باید در انتخاب اهداف دقت کافی را به کار ببرید و زمانبدی مناسبی برای دستیابی به هریک در نظر بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *