مقالات

راه اندازی باشگاه مشتریان با هدف جذب مشتری

باشگاه مشتریان
محتوا نمایش

راه  اندازی باشگاه مشتریان با هدف جذب مشتری جدید

این امکان بر سیستم های پورسانت دهی در ازای معرفی جدید بازاریابی دهان به دهان و استفاده از ماژول های کارت هدیه و صدور کارت هدیه در باشگاه مشتریان تمرکز دارد و یکی از بهترین روش ها برای جذب مشتری جدید پس از را اندازی باشگاه مشتریان است.
فراموش نکنید بروشور و کاتالوگ مهمان دو روزه مشتری است اما به دلیل اینکه مشتری میداند در کارت هدیه باشگاه مشتریان شما، مقداری پول دارد، آنرا نگه خواهد داشت و همین بزرگترین تشویق برای جذب مشتری به کسب و کار شماست.

 

راه اندازی باشگاه مشتریان با هدف وفادار سازی مشتریان

بر خلاف مورد اول، وفادار سازی مشتریان مهمترن رسالت و هدف راه اندازی باشگاه مشتریان است. بیشتر امکانات باشگاه مشتریان بر پایه همین هدف بنا شده است.
استفاده از سیستم های اعتبار دهی، دادن اعتبار و استفاده از سیاست های تخفیفی، برگزاری قرعه کشی، مسابفات، پاداش ها، گروه بندی و سطح بندی مشتریان، همه از جمله سناریو های راه اندازی باشگاه مشتریان و برنامه های وفاداری مشتری است.
در بخش نرم افزار باشگاه مشتریان با نوع سناریو های وفادار سازی مشتریان آشنا خواهید شد.

 

چه عواملی در مدل راه اندازی باشگاه مشتریان تاثیر گذار است؟

مهمترین دلیلی که باعث موفقیت یا شکست برنامه وفاداری شما پس از راه اندازی باشگاه مشتریان می شود، مدل درست طراحی و راه اندازی باشگاه مشتریان است که سیستم باشگاه مشتریان با توجه به شرایط خاص کسب و کار شما طراحی و راه اندازی شود.
نوع مشتریان هدف، بازه های مراجعه مشتری، دفعات مراجعه مشتری، جنسیت مشتری، میزان تحصیلات مشتری، شرایط فرهنگی، انواع مشتری از نظر دهک های درآمد، بازه سنی مشتریان هدف یک کسب و کارو… همه و همه در نوع سناریو راه اندازی باشگاه مشتریان شما تاثیر مستقیم خواهد داشت.

 

راه اندازی باشگاه مشتریان با توجه به سایز کسب و کار

توجه داشته باشید که تاثیرگذاری باشگاه مشتریان در افزایش و یا افزایش مشتری به سایز کسب و کار ارتباطی ندارد بلکه نوع راه اندازی باشگاه مشتریان برای کسب وکار ارتباطی ندارد بلکه نوع راه اندازی باشگاه مشتریان برای کسب و کار های کوچک، متوسط و بزرگ متفاوت است.
کسب و کار های بزرگ نیاز به نوعی از باشگاه مشتریان دارند که بتوانند ارتباط بین شعب مختلف را برقرار کند.
نرم افزار باشگاه مشتریان باید بتواند به صورت یکپارچه با سیستم فروش، نرم افزار حسابداری و سایر بخش های آن بیزینس هماهنگ شود و آموزش راه اندازی و استفاده از باشگاه مشتریان، برای پرسنل راحت باشد.

 

هزینه راه اندازی باشگاه مشتریان چقدر است؟

قیمت باشگاه مشتریان نیز کاملا بستگی به امکانات باشگاه مشتریان و ماژول های نرم افزار باشگاه مشتریان دارد.
قطعا طراحی اختصاصی باشگاه مشتریان با توجه به نیاز های یک کسب وکار می تواند تاثیرگذاری یک برنامه وفاداری را افزایش دهد. بهترین شرکت برای راه اندازی باشگاه مشتریان، شرکتی است که باشگاه مشتریان را به صورت ماژولار ارائه داده باشد. تا شما بتوانید از امکاناتی که واقعا برای شما کاربرد دارد استفاده کنید و قمیت راه اندازی باشگاه مشتریان خود را کاهش دهید.

 

نکته مهم

عبارت “هزینه باشگاه مشتریان” یک غلط است! مهماست توجه داشته باشید که راه اندازی باشگاه مشتریان نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود.
سرمایه گذاری ای که اتفاقا خیلی هم پرسود است. پس به جای قیمت راه اندازی باشگاه مشتریان یا هزینه باشگاه مشتریان از عبارت “سرمایه گذاری در راه اندازی باشگاه مشتریان” استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *