مقالات

نرم افزار crm چیست؟

مزایای نرم افزار crm , معایب نرم افزار crm, نرم افزار crm چیست

این روزها حتما عبارت CRM را بسیار شنیده اید،  اما نرم افزار crm چیست ؟ چه کاربردی دارد؟ در چه زمینه ای مورد استفاده قرار می گیرد؟ این سوالات و سوالاتی دیگر که ممکن است درمورد این عبارت برای افراد پیش بیاید در ادامه به طور مفصل بررسی خواهد شد.

اکنون، برای رقابت در هر صنعتی، شما به یک سیستم نرم افزاری CRM نیاز دارید تا ردیابی و مدیریت اطلاعات مشتری را بیش از آن چه لازم است انجام ندهید. نرم افزار crm اطمینان می دهد که داده های شما در یک مکان قرار دارند و به راحتی و در هر زمان قابل به روزرسانی است.

با استفاده از CRM صاحبان مشاغل می توانند برای مشتریان ارزش ایجاد کنند. CRM به افراد این امکان را می دهد که با استفاده از روش های مختلفی مانند سایت، تماس تلفنی، گفتگوی زنده، شبکه اجتماعی و … نیازهای مشتریان خود را بشناسند ، رفتارشان را بررسی کنند ، آن ها را دسته بندی کنند و در نهایت به آن ها کمک کنند که خرید عالی را انجام دهند و بهترین تجربه را کسب کنند. برای آشنایی بیشتر با نرم افزار crm با ما همراه باشید.

نرم افزار crm مخفف چیست؟

برای درک مفهوم crm، اصلی ترین نکته درک معنای آن است. CRM مخفف عبارت Customer Relationship Management است. به معنای سیستم مدیریت ارتباط با مشتری. طبق این تعریف، در همه کسب و کار ها مشتری اهمیت زیادی دارد. از گذشته تا کنون روش های بسیاری برای ارتباط موثر با مشتری امتحان شده است. امروزه با استفاده از نرم افزارهای کاربردی crm، شرکت ها و سازمان های مختلف به صورت هرچه بهتر با مشتریان خود ارتباط برقرار می کنند.

۳۹ درصد شرکت هایی که از نرم افزار crm استفاده می کنند، از داده های خود به عنوان یک مزیت رقابتی یا یک دارایی استراتژیک ذکر می کنند. با استفاده از سیستم CRM، بیشتر شرکت ها افزایش قابل توجهی در درآمد فروش و حفظ مشتری دارند. درباره این که نرم افزار crm چیست، چگونه این فناوری به تجارت شما کمک می کند در ادامه بیشتر صحبت می کنیم.

نرم افزارهای crm چیست

 

نرم افزارهای crm چیست؟

سیستم CRM چیست؟ این نرم افزار، بستری است که بخش های مختلف تجارت شما را، از بازاریابی تا فروش و خدمات مشتری، به هم متصل می کند. علاوه بر این، یادداشت ها، فعالیت ها و معیارهای آن ها را در یک سیستم منسجم، سازمان می دهد.

هر کاربر، به دسترسی آسان و مستقیم به داده های مشتری، در زمان واقعی مورد نظر خود نیاز دارد. این امر، نه تنها امکان هماهنگی بی نظیر در بین تیم ها و ادارات را فراهم می کند، بلکه این امکان را برای کسب و کارها فراهم می تا ارتباط بهتر و موثر تری با مشتریان خود داشته باشند و آن ها را حفظ کنند.

نرم افزار crm را با عملکرد محدود سیستم های قدیمی آنالوگ و دیگر راه های ارتباطی قدیمی مقایسه کنید. شما نرم افزار بزرگی دارید که توانایی ایجاد انقلابی در ارتباط شما با مشتریان را دارد. بدون در نظر گرفتن SaaS و رایانش ابری، نمی توانید نرم افزار CRM را تعریف کنید؛ زیرا هر دو با هم کار می کنند تا نرم افزارهای های CRM در هر مکانی که کاربر اینترنت داشته باشد، در دسترس باشند.

 

همه چیز در مورد CRM :

انواع CRM چیست؟

CRM مشارکتی چیست؟

قابلیت های CRM عملیاتی

CRM تحلیلی چیست؟

تفاوت CRM ابری و تحت وب

کاربرد نرم افزار CRM

بهترین نرم افزار crm ایرانی

روش کار با نرم افزار CRM

امکانات نرم افزار باشگاه مشتریان (CRM)

نقش CRM در شرکت های B2B

نرم افزار CRM شاتوت

کاربردهای نرم افزار crm

CRM، یکی از بهترین نرم افزارهای کاربردی در مدیریت ارتباط با مشتری است. از جمله این مزایا، کاربرد نرم افزار CRM در مشاغل مختلف است.

اگر به دنبال یکی از کاربردی ترین نرم افزارهای مدیریت کسب و کار هستید، crm انتخاب مناسبی است. از این نرم افزار کاربردی برای کلیه شرکتهای  تولیدی و خدماتی و کلیه مراکز و کسب و کارهایی که با مصرف کنندگان کالا و خدمات در ارتباط هستند اعم از مجموعه های خدماتی و رفاهی، فروشگاهی و .. استفاده می شود.

علاوه بر کاربرد نرم افزار CRM در مشاغل مختلف، این سیستم کاربردهای فراوان دیگری نیز دارد. یکی از این موارد، کاربرد نرم افزار CRM در بهبود تجربه مشتری است. این نرم افزار به سازمان ها کمک می کند تا اطلاعات و معاملات مشتریان خود را ثبت کنند. سپس از این اطلاعات، برای افزایش تجربه کاربری کمک می گیرند‌.

نرم افزار crm مخفف چیست؟

 

مزایا و معایب نرم افزار crm چیست؟

مزایای تجارت با استفاده از نرم افزار CRM، بسیار بیشتر از معایب آن است. با این وجود، دام هایی نیز بر سر راه شما پیدا می شوند. برای کارکرد بهتر یک سیستم crm، باید در سراسر سازمان و فرآیندهای پشتیبانی شده از آن، حمایت لازم صورت گیرد. در غیر این صورت، ممکن است CRM هم هزینه و هم زمان زیادی از شما بگیرد. از مزایای crm این است که به مشتری و صاحبان کسب و کار کمک می کند تا ارتباط بهتری با یکدیگر داشته باشند. در اینجا، نگاهی به جوانب مثبت و منفی CRM می اندازیم.

مزایای نرم افزار crm , معایب نرم افزار crm

 

مزایای نرم افزار crm

مزایای نرم افزار crm، برای فروشندگان، تیم های بازاریابی، متخصصان پشتیبانی مشتری و هر کسی است که در شرکت های بزرگ و همچنین مشاغل کوچک با مشتری در ارتباط است، اهمیت دارد. بعضی از مزایای سی آر ام در ادامه ذکر شده اند.

  • از مزیت های اصلی crm، امکان فروش و بازاریابی موثرتر است. طبق این مزیت، می توان سودآورترین مشتری ها را شناسایی کرد.
  • نرم افزار کاربردی crm، روند تبدیل فروش را تسریع می کند. تجربه فروش را افزایش می دهد، وقت تیم فروش را نیز آزاد می کند و آن ها را قادر می سازد تا معاملاتی با ارزش بالاتر انجام دهند.
  • از دیگر مزیت های کاربردی crm می توان به افزایش بهره وری کارکنان، کاهش هزینه های زمان و افزایش روحیه تیم اشاره کرد.
  • این سیستم، تیم ها را قادر می سازد که به طور گسترده و پراکنده کار کنند. یک نرم افزار CRM، با قابلیت دسترسی از راه دور، به یک شرکت اجازه می دهد تا از کارآیی و مزایای موقعیت های جغرافیایی متعدد بهره برداری کند.
  • با تجربه استثنایی وفاداری مشتری را بهبود می بخشد. سرمایه گذاری در نرم افزار crm، سرمایه گذاری در وفاداری مشتری است و بازده آن به صورت افزایش ارزش مادام العمر مشتری و بازاریابی دهان به دهان است.

معایب نرم افزار crm

ما جوانب مثبت راه اندازی سیستم CRM را بررسی کردیم. اکنون وقت آن است که برخی از معایب نرم افزار crm را بررسی کنیم. گرچه در نهایت تعداد آن ها از مزایای crm کمتر است اما برای برخی از مشاغل، یک تغییر فرهنگی و تکنولوژیک، ممکن است بازدهی نداشته باشد. هر سیستمی، در کنار مزایای بسیاری که دارد، از معایبی نیز برخوردار است. از جمله معایب نرم افزار crm، عبارتند از:

  • وابستگی بیش از حد کارکنان به این سیستم جامع فروش، امکان کاهش وفاداری مشتری، با یک تجربه بد را در پی دارد. به عنوان مثال، ممکن است کارکنان به خوبی پاسخگوی مشتریان نباشند.
  • نگرانی های امنیتی درباره داده های متمرکز سازمان وجود دارد. هنگامی که نوبت به یک نرم افزار CRM می رسد، بسیار مهم است که فرایندهای امنیتی برای محافظت از اطلاعات شخصی مشتری اجرا شود. این عمل اگرچه هزینه قابل توجهی برای یک کسب و کار دارد، اما هزینه های مربوط به عدم وجود چنین محافظتی، بسیار بالاتر است.
  • زمان اولیه و هزینه بهره وری اجرا، ممکن است گران باشد؛ زیرا باعث انحراف نیروی انسانی از وظایف اصلی آن ها می شود.
  • این امر به یک سازمان فروش مبتنی بر فرآیند نیاز دارد.
  • ممکن است مناسب هر شغلی نباشد.

نتیجه گیری

در این مقاله به معرفی crm، کاربردها، مزایا و معایب سیستم crm پرداختیم. به طور کلی، سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری بینش عمیق تری به شما می دهند، رضایت مشتری را افزایش می دهند و به صاحبان کسب و کار در فروش بیشتر کمک می کنند. بهتر است که صاحبان کسب و کار از این نرم افزار استفاده کنند که بازاریابی و فروش بهتری داشته باشند و در کنار صرفه جویی در زمان و هزینه به سود بیشتری دست یابند. برا آشنایی با نحوه کار با نرم افزار سی آر ام و قابلیت های بهترین نرم افزار crm پیشنهاد میکنیم دو مقاله روش کار با نرم افزار crm  و بهترین نرم افزار crm  ایرانی را مطالعه کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

1 دیدگاه در “نرم افزار crm چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *